Kajdamajda

Co je to kontrakce?

Nejlepší odpověď
arygnoc

kontrakcia
● zmršťovanie, zmenšovanie.
● sťah.
● v hutníctve zúženie materiálu pri skúške kovu ťahom (trhacej skúške).
● vo fyziológii sťah svaloviny.
● (v hydraulike) zúženie prúdu kvapaliny vytekajúcej otvorom z nádoby alebo cez výtokovú hranu.
● (v stredovekej paleografii) skracovanie slov vypúšťaním spoluhlások pri zachovaní gramatického tvaru koncoviek.
● stiahnutie časti obeživa na zamedzenie inflácie.

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=kon­trakcia

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=kon­trakcia

Další odpovědi
quentos

jelikož definice z co-to-je.sk neuvádí definici v souvislosti s těhotenstvím, dodejme, že se jedná o stahy dělohy.

brillant

http://lmgtfy­.com/?q=kontrak­ce

MK44

Lingvisticky vzato, jde o latinské slovo složené z předpony con, tj. s, sou, a tvaru slovesa trahere, tj. táhnouti. Kontrakce je stah, stažení. Ve zdravotnictví se tím zpravidla míní samovolný, vůlí neřízený stah svalu/ů. Například srdeční stah. V porodnictví pak těch, které při porodu vytlačují novorozeně z těla matky.

petra15

…je to ten "prozitek"pri orgasmu,cili–mam ze to,ze jsi kluk–tvoje "ejakulace"je temito kontrakcemi vyvolavana…
Doplňuji:
zmrstovani,sta­hovani…

petra15

cochee,
ukazuje se,ze nevis co pises, – o blizke souvislosti…,copak nekde pisu o tehotenstvi ? Jen se smeju,kam to zadal…,tak co, uz se stydis,az jsi zcervenal ?

cochee

Viz mou odpověď níže. Otázka v kategorii Těhotenství, nikoli Sex. Právěže ty o těhotenství nepíšeš, píšeš o sexu (orgasmus, ejakulace) – takže jsi s odpovědí poněkud „mimoděložně…“

petra15

vazeny Kajdamajdo,
tim,zes to zadal do tehotenstvi, jsi je vsechny pekne zmatnul…
vim,ze se ti asi moc libila moje odpoved vcera na otazku : Jen pro zeny,kolik mate kontrakci pri orgasmu? .....tehotenstvi­.....:-)

cochee

Princezno, a tebe pěkně zmátl taky. Ona totiž ejakulace (nechápu, proč jsi použila uvozovky) ani orgasmus nemají s těhotenstvím blízkou souvislost.

petra15

cochee
…ano, samozrejme nema,nebo to snad nekde uvadim? Jen se smeju , kam to dal…,nebo si myslis,ze ucelem jeho otazky nebyl SEX ? Vzdyt to slovo(kontrakce) nikdy neslysel…

cochee

Jenže otázka byla položena v kategorii Těhotenství. Tudíž se ptal na těhotenské kontrakce, účelem jeho otázky tak pravděpodobně sex opravdu nebyl.

arygnoc

quentos

nakoľko maternica (děloha) je zo svalovíiny, jedná sa o

● vo fyziológii sťah svaloviny.