zvonisek

Co je to kontext?

Co to je uvedeno bez kontextu

Nejlepší odpověď
annas

Uváděla jsem vám to několikrát ve své odpovědi.

Ptáte se na nějaký význam slova, neuvedete další text, okolnosti, kde jste se s ním setkala. Slovo může mít více významů podle toho, kde je použijete, tedy v určitém kontextu.

Když řeknete " hezké divadlo" bez dalšího vysvětlení, tak to lze chápat různě. Není docela jasné, který význam máte na mysli.

  1. představení, vystoupení, předvedení
  2. drama
  3. (expr.)(neutr.) podívaná, povyk, scéna,

--
Nevím, zda napsat ve větě do činění, nebo dočinění?
Zde chybí kontext, jsou dvě možnosti, záleží na tom, o co jde.

Podívejte se na otázku.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-do-cineni-ci-docineni

Další odpovědi
Dochy

Souvislosti, pozadí (daného případu),…
Pokud vám někdo pošle kousek videa jak někomu na hlavu přiletí cihla, vy (bez kontextu) budete chudáčka litovat jak to schytal a jak lidi vůbec můžou být tak zlí či neopatrní…
Pokud vám pustí i tu minutu předtím, budete vědět že jde o zloděje pitomce co tu cihlu hodil proti výloze zlatnictví, která ale byla z pancéřového skla a odrazila se mu – tentokrát budete mít tu ránu cihlou i s kontextem.