otaznik007

Co je to kontaminace?

Nejlepší odpověď
MacChill

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/kon­taminace

Další odpovědi
annas

Nevím, kterou máte na mysli.

Kontaminace (lat.) má několik významů podle oblasti použití::

Význam slova:

• (odb.) znečištění prostředí (např. vody, vzduchu apod.) škodlivými látkami, zamoření

• (med.) vniknutí choroboplodných zárodků do organizmu

• (kniž. a odb.) (z)křížení, smíšení, směšování

• (lingv.) vznik nového (zpravidla nesprávného) slova nebo časteji spojení mechanickým spojením, křížení dvou významově blízkých výrazů

• (liter.) sloučení jednotlivých částí několika různých literárních předloh v nové dílo se zachováním ideové nebo formální stránky původního zdroje

• (geol.) změna chem. a minerálního složení vyvřelých hornin jejich míšením nebo asimilací cizorodého materiálu, hybridizace

ABZ slovník

-
Doplňuji:
Mám stejný odkaz jako MacChill, proto jsem svou odpověď smazala, ale admini ji vrátil zpět.

Deli

Stačí heslo zadat do googlu:

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kon­taminace

Kontaminace (lat.) má několik významů podle oblasti použití:
znečištění, křížení, směšování
epidemiologická kontaminace (epodemiologie contaminatio) – vniknutí choroboplodných zárodků do organismu
radioaktivní kontaminace – radioaktivní znečištění radionuklidy
jazyková kontaminace – odchylka od pravidelné větné vazby
literární kontaminace – spojení několika literárních předloh v nové dílo

annas

Když jsem reagovala,, nebyla u otázky žádná odpověď. Až sem vložila svou, byla jsem v pořadí třetí a měla stejný zdroj jako MacChill.

Proto jsem svou odpověď smazala, jenže admini ji vrátil zpět… ..