natal

Co je to konglomerát?

Nejlepší odpověď
annas

Konglomerát může být:

obecně: slepenina, nesourodá směs, smíšenina
v ekonomii: velký podnik (holding), do kterého patří podniky z různých nesouvisejících odvětví, synonyma: konglomerátní firma, smíšený koncern, viz konglomerát (ekonomie)
v geologii: slepenec
v architektuře: složité seskupení stavebních hmot do architektonicky vyváženého celku působícího v prostoru celistvě, viz konglomerát (architektura)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kon­glomer%C3%A1t

Další odpovědi
Fidel

Slovník cizích slov: směs; směsice, nesourodý celek; slepenec