Retko

Co je to kolaterál?

Souvisi to s automatickou facilitou, kdy centralni banka pujcuje bance pres noc penize, a banka to musi zajistit „stanovenym kolaterálem“.

Diky

Nejlepší odpověď
dudu

Zdroj: Finance.cz
Odpověď:
Kolaterálem se rozumí peněžní prostředky nebo cenné papíry, které jsou poskytovatelem finančního zajištění poskytnuty jako předmět finančního zajištění. Jinak srozumitelněji řečeno – jestliže např. otevřete pozici na marži, musí být tato pozice zajištěna právě složenou marží, kterou může být finanční prostředky nebo jiné cenné papíry.

Další odpovědi
panenka

peněžní prostředky nebo finanční nástroje, které jsou poskytovatelem finančního zajištění poskytnuty jako předmět finančního zajištění.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pojmy/p2278-financni-kolateral.aspx