Nechápavé

Co je to kardio ?

Nejlepší odpověď
anonym

Něco ohledně srdce, výraz pochází z latiny (či řečtiny) podle cardia (resp. kardia).
😉

Další odpovědi
www

Nauč se používat Google!
Je to první část složených slov mající význam srdce, srdeční (viz slovník cizích slov)

Fyzik

Nejčastější použití slova kardio je ve spojení s posilováním. Kardio je vytrvalostní fyzická činnost primárně vyvíjená pro dlouhodobější udržení srdečního tepu na určité úrovni. Laickým synonymem je slovo aerobní trénink, což je nepřesné. Příkladem je běh nebo jízda na kole.