Co je to kamufláž a jinotaj?

Nejlepší odpověď
quentos

jinotaj, cizím slovem alegorie – text nebo výtvarné dílo, jehož doslovné znění či zjevná podoba má vypovídat o něčem jiném, nezjevném. Typický příklad – Orwellova „Farma zvířat“. Více viz zdroj

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Alegorie

Další odpovědi
iceT

Vyraz kamuflaz ma siroke vyuziti-zvirata maji specificke zbarveni kvuli vlastni ochrane pred predatory,funguje jako ochrana,maskovani
taktez prilusnici armady maji maskovaci obleceni
i v beznem zivote se da kamuflovat,zne­viditelnit cokoli,

annas

Slovo kamufláž je původem slovo vojenské – zastírání, maskování. Z této oblasti se rozšířilo jinak.

Používá se také jako expresívní výraz pro zastírání, maskování vlastní neschopnosti. V tomto významu by se výraz dal využít i v literatuře třeba při charakteristice nějaké osoby.

Sára8

Jinotaj je alegorie.A nebo v harrym potterovi je to časopis který vydával pan láskorád.