Co je to kalvas?

Výraz kalvas bývá použit jako označení objemu v hovorové češtině. Lze ho použít například pro tuplák piva nebo pro jiný neobvykle větší objem. Má kalvas nějakou jmenovitou hodnotu?

Nejlepší odpověď
Lencis

Slovo kalvas jsem opravdu nenašla a to ani na odkaze dole, kde najdete seznam všech známých jednotek objemu.

Jediné co by mohlo odpovídat vašemu popisu je slovo kalfas!

Kalfas je větší zednická nádoba, např. na maltu.

Mezi pijáky je slovo kalfas známé především jako dvojtý panák o objemu 0,08 l.

Objem 0,08 l pokud vím žádné jiné oficiální pojmenování nemá.

Zdroj: http://www.con­verter.cz/pre­vody/objem.htm

Další odpovědi
Attack-design

nemá