Co je to kalorimetrická rovnice? Co se s ní počítá a jak se počítá?

Děkuji ZA KAŽDOU ROZUMNOU ODPOVĚD, KTERÁ BY MI MOHLA POMOCI,

Odpovědi
Kelt

kalorimetrická rovnice se týká výměny tepla. Když do vody o určitém objemuj, hmotnosti a teplotě přidám další třeba horkou vodu, jsem schopen určit, vypočítat výslednou teplotu. Bližší ve vyhledávači.
Q = m.c.(t2-t1) m – hmotnost, c měrné teplo, t, jsou teploty,
pro dvě látky platí m1c1 (t-t1) = m2c2(t2-t).
Když je stejná látka, je c stejné v obou případech. týká se to jak kapalin, tak i pevných látek. Například horkých kovů, ludu a pod. Tam je třeba počítat po krocích každou teplotní výměnu