Zvědavý

Co je to izometrické cvičení ??

A jak se provádí v praxi ?
děkuji
Doplňuji:
*izomerické cvičení

  • jenže to by ten stůj musel být zatížen ne ? jinak bych ho převrátil ne ?

Nejlepší odpověď
arygnoc

mosoj: správne je izometrické cvičenie. :D

citujem:
"Co to tedy izometrie je?

Izometrie je metoda založená na statickém cvičení využívající pevného odporu působícího na sval nebo svalové skupiny. Polopaticky řečeno jde o statické napínání svalů ve specifické poloze.

Nyní trochu zeširoka. Jestliže nastavíte pohybující se části těla překážku , která zbrzdí nebo dokonce úplně zastaví pohyb, vzniká ve výkonném svalu mohutné napětí se současným zapojením velkého množství svalových vláken do činnosti, což příznivě ovlivňuje růst svalové tkáně a tím i růst síly. Při izometrickém posilování vzniká izometrický svalový stah za pomoci odporu, který klade určitá část těla (popřípadě závaží) vyvíjející tah nebo tlak, např. záklonu hlavy odporuje protitlak rukou. Někdy působíme proti odporu tzv. antagonistických svalových skupin, např. při napínání paže v loketním kloubu vědomě inervujeme ohybače lokte a tím sami brzdíme pohyb. V jiných případech vyvíjíme tlak proti pevné překážce (např. proti stěně, proti dveřnímu otvoru, proti stolu). Izometricky posilovat můžete při různých příležitostech několikrát denně."

zdroj:
http://www.ex­traround.cz/cs/cla­nek/izometric­ka-metoda-kontrakce-svalu-izometricky-trenink?cid=425
https://www.go­ogle.co.uk/se­arch?q=ozpmetric­k%C3%A9+cvi%C4%8Den%C3%A­D&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=W7HWVL3NPKa67ga77YC­gDw#safe=off&q=i­zometrick%C3%A9+cvi%­C4%8Den%C3%AD

;-Q

Další odpovědi
mosoj

Určitě se jedná o izomerické cvičení.

V podstatě je to namáhání svalů v klidu. Dejme tomu sedíš u stolu na židli a zespodu na desku stolu vytváříš maximální tlak rukama atd. atd .........
Doplňuji:
Tak tlač do zdi tu nepřevrátíš, nebo do stolu v sedě ze shora. Tedy pokud nejsi superman.Stále jsme ještě nevyšli z mateřské školky.

anonym

zkus pročít tady:
http://kulturis­tika.ronnie.cz/c-7606-izometricky-trenink.html

Zvědavý

*stůl