Co je to izolační zeleň ?

Je možná nějaká zástavba, kupříkladu odstraněitelná stavba na pozemku s tímto určením ? Je vlastník takového povinen ho osadit stromy ?

Nejlepší odpověď
kropitko

No podle mého je izolační zeleň něco jako pás zeleně,která odděluje třeba obydlenou zástavbu od silnice,apod

Další odpovědi
annas

Izolační zeleň se neužívá jen u nové zástavby, má širší význam, jak uvedla i Kropítko. Např. v plochách výroby a skladování, občanského vybavení, dopravní infrastruktury, technické infrastruktury. Snižuje vliv hluku na okolí.

panenka

Izolační zelen je plocha dle územního plánu na které se bude například něco stavět.