tony2412

Co je to IP adresa při připojení WIFI?

Zapnu wifi a chci se připojit a píše mi to akorát pořád načítání IP adresy a nepřipojí se to,čím to je?Mobil Android 4.2.2.//1.Někdy příjdu do OC Tesco a okamžitě se mi mobil připojí k wifi,jindy mi to pořád píše že to načítá IP adresu a nic…a signál je dobrý někdy i vynikající,za­jímalo by mě zda je chyba u mě nebo u nich./2.U nás v baráku otevřeli občerstvení pro motoristy a mobil mě upozorňuje že je wifi k dispozici,ale píše to: zabezbečení WPA2 PSK(WPS je k dispozici) K čemu je to motoristům dobrý když to chce heslo?

Nejlepší odpověď
cochee

IP adresa je adresa každého zařízení v síti, zjednodušeně řečeno. Nemusí jít jen o wifi, stejně to funguje i při připojení kabelem. Když se přidá nové zařízení, má buď adresu přednastavenou, anebo se dotáže na počítač, zvaný DHCP server a ten mu adresu přidělí. To znamená, že zjisti, jestli se připojí jiné zařízení na stejnou wifi (jiný telefon, tablet, notebook) a pokud ano, pak buď je síť chráněná – router nemá v tabulce záznam, že tvůj mobil se může do sítě připojit – anebo je nějaká chybka jinde, která by se měla dát opravit například restartem jak wifi routeru, tak telefonu, případně obojího. Pro další diagnostiku je málo informací. Načítání IP adresy znamená, že jde právě o přidělení adresy DHCP serverem a mobilu se s ním nedaří domluvit, z různých důvodů.

cochee

„//1.Někdy příjdu do OC Tesco a okamžitě se mi mobil připojí k wifi,jindy mi to pořád píše že to načítá IP adresu a nic…a signál je dobrý někdy i vynikající,za­jímalo by mě zda je chyba u mě nebo u nich./2.U nás v baráku otevřeli občerstvení pro motoristy a mobil mě upozorňuje že je wifi k dispozici,ale píše to: zabezbečení WPA2 PSK(WPS je k dispozici) K čemu je to motoristům dobrý když to chce heslo?“

Ad /1. To může být tím, že už je k wifi připojeno mnoho klientů (mobilů, tabletů) a buďto nestíhá router, anebo došly volné IP adresy, které DHCP přiděluje z určité množiny. Ad/2. Motorista jistě snadno získá heslo dotazem u obsluhy; proč to majitel wifi takto nastavil, je jeho věc, možná proto, aby se na jeho wifi, k níž jistě platí poskytovateli konektivitu, nepřiživoval zadarmo soused, bydlící v dosahu wifiny.