maruš

Co je to internet?

Svému 87letému otci jsem zjistila na internetu informace o jeho rodné vesnici.
Jak mu mám laicky vysvětlit,co to internet vlastně je.

Nejlepší odpověď
Retko

Rekni mu to treba takle. Po celem svete je hodne takovych krabicek jako je tvuj pocitac a v tech krabickach jsou ulozeny ruzne informace, jako treba stranky, filmy hudba atd. A tyto krabicky jsou mezi sebou propojeny draty. Je to tedy sit pocitacu. A to je internet :)

Další odpovědi
kenyrts

já bych mu řekl,že jsou místa (kdesi),kde je možné pomocí vyhledávačů najít co potřebuji a přečíst si to,prohlédnou­t,přehrát i poslechnout,více ho nemusí ani zajímat,že?

standa

Já jsem to svému otci (který bydlí v na panelákovém sídlišti, kde každý panelák má cca 50 bytů) vysvětloval takto:

  • představ si (tati), že v některých bytech těchto paneláků bydlí obyčejní lidé jako ty a v jiných bytech sídlí ´počítačové´ firmy
  • tyto počítače mají pro zjednodušení buď červenou (firmy) nebo modrou (obyčejní uživatelé) barvu
  • v každém z těchto červených počítačů je unikátní obsah (na jednom PC jsou informace o tvé rodné vesnici, na druhém jsou pak zaznamenány dnešní odpolední výsledky fotbalové ligy, na dalším recepty pro babičku… atd. atd. lze uvést stovky příkladů)
  • modré počítače mají zvědaví uživatelé (fyzické osoby, zaměstnanci, instituce atd.) kteří hledají nějaké informace (např. já, který hledám info o tvé rodné vesnici)
  • všechny počítače (červené i modré) jsou vzájemně propojeny, některé přes ´dráty´ některé ´bezdrátově´
  • když si na svém (červeném) PC napíšeš dotaz, který se týká např. informací o tvé rodné vesnici, tak tento „dotaz“ prolítne rychlostí kulovýho blesku (tj. pro otce nejvyšší možná představitelná rychlost) přes všechny modrý PC a najde ten PC, kde je uschována hledaná informaci, a tuto informaci si pak přečtu na svém červeném PC doma
  • poslední fáze vysvětlení je už pro otce nepředstavitelná, neboť se mu snažím vysvětlit, že naše ilustratorní panelákové sídliště je vlastně úplně celá Zeměkoule, tj. nejen všechny ´paneláky´, ale každé místo (např. na nejvyšší hoře světa), kde lze s počítačem chytit signál…přirovnání k mobilu bylo pochopeno 🙂

panenka

internet je vyhledávač věcí které potřebuješ vyhledat ihned a máš je tedy i k dispozici,a i psát ůřadům se přes to dá.at se nebojí je to supr mít .a pokud bude mít potíže at napíše nám rádcům na odpovědi a pokud to bude v naší moci vždy mu poradíme

anonym

úplně jednoduše by se to dalo říct..

je to místo kam lidé dávaji různe informace, filmy, obrázky atd.. a další si ty informace atd můžou zase brát z toho místa kam to dali jiní.