Pokročilý

Co je to internet?

Svému 87letému otci jsem zjistila na internetu informace o jeho rodné vesnici.
Jak mu mám laicky vysvětlit,co to internet vlastně je.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Rekni mu to treba takle. Po celem svete je hodne takovych krabicek jako je tvuj pocitac a v tech krabickach jsou ulozeny ruzne informace, jako treba stranky, filmy hudba atd. A tyto krabicky jsou mezi sebou propojeny draty. Je to tedy sit pocitacu. A to je internet :)

Další odpovědi:

Stříbrný

já bych mu řekl,že jsou místa (kdesi),kde je možné pomocí vyhledávačů najít co potřebuji a přečíst si to,prohlédnout,přehrát i poslechnout,více ho nemusí ani zajímat,že?

Zlatý

Já jsem to svému otci (který bydlí v na panelákovém sídlišti, kde každý panelák má cca 50 bytů) vysvětloval takto:
- představ si (tati), že v některých bytech těchto paneláků bydlí obyčejní lidé jako ty a v jiných bytech sídlí ´počítačové´ firmy
- tyto počítače mají pro zjednodušení buď červenou (firmy) nebo modrou (obyčejní uživatelé) barvu
- v každém z těchto červených počítačů je unikátní obsah (na jednom PC jsou informace o tvé rodné vesnici, na druhém jsou pak zaznamenány dnešní odpolední výsledky fotbalové ligy, na dalším recepty pro babičku... atd. atd. lze uvést stovky příkladů)
- modré počítače mají zvědaví uživatelé (fyzické osoby, zaměstnanci, instituce atd.) kteří hledají nějaké informace (např. já, který hledám info o tvé rodné vesnici)
- všechny počítače (červené i modré) jsou vzájemně propojeny, některé přes ´dráty´ některé ´bezdrátově´
- když si na svém (červeném) PC napíšeš dotaz, který se týká např. informací o tvé rodné vesnici, tak tento "dotaz" prolítne rychlostí kulovýho blesku (tj. pro otce nejvyšší možná představitelná rychlost) přes všechny modrý PC a najde ten PC, kde je uschována hledaná informaci, a tuto informaci si pak přečtu na svém červeném PC doma
- poslední fáze vysvětlení je už pro otce nepředstavitelná, neboť se mu snažím vysvětlit, že naše ilustratorní panelákové sídliště je vlastně úplně celá Zeměkoule, tj. nejen všechny ´paneláky´, ale každé místo (např. na nejvyšší hoře světa), kde lze s počítačem chytit signál...přirovnání k mobilu bylo pochopeno :-)

Zlatý

internet je vyhledávač věcí které potřebuješ vyhledat ihned a máš je tedy i k dispozici,a i psát ůřadům se přes to dá.at se nebojí je to supr mít .a pokud bude mít potíže at napíše nám rádcům na odpovědi a pokud to bude v naší moci vždy mu poradíme

úplně jednoduše by se to dalo říct..

je to místo kam lidé dávaji různe informace, filmy, obrázky atd.. a další si ty informace atd můžou zase brát z toho místa kam to dali jiní.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 950
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.