Avatar uživatele
maruš

Co je to internet?

Svému 87letému otci jsem zjistila na internetu informace o jeho rodné vesnici.
Jak mu mám laicky vysvětlit,co to internet vlastně je.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5246 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Retko

Rekni mu to treba takle. Po celem svete je hodne takovych krabicek jako je tvuj pocitac a v tech krabickach jsou ulozeny ruzne informace, jako treba stranky, filmy hudba atd. A tyto krabicky jsou mezi sebou propojeny draty. Je to tedy sit pocitacu. A to je internet :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kenyrts

já bych mu řekl,že jsou místa (kdesi),kde je možné pomocí vyhledávačů najít co potřebuji a přečíst si to,prohlédnou­t,přehrát i poslechnout,více ho nemusí ani zajímat,že?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
standa

Já jsem to svému otci (který bydlí v na panelákovém sídlišti, kde každý panelák má cca 50 bytů) vysvětloval takto:

  • představ si (tati), že v některých bytech těchto paneláků bydlí obyčejní lidé jako ty a v jiných bytech sídlí ´počítačové´ firmy
  • tyto počítače mají pro zjednodušení buď červenou (firmy) nebo modrou (obyčejní uživatelé) barvu
  • v každém z těchto červených počítačů je unikátní obsah (na jednom PC jsou informace o tvé rodné vesnici, na druhém jsou pak zaznamenány dnešní odpolední výsledky fotbalové ligy, na dalším recepty pro babičku… atd. atd. lze uvést stovky příkladů)
  • modré počítače mají zvědaví uživatelé (fyzické osoby, zaměstnanci, instituce atd.) kteří hledají nějaké informace (např. já, který hledám info o tvé rodné vesnici)
  • všechny počítače (červené i modré) jsou vzájemně propojeny, některé přes ´dráty´ některé ´bezdrátově´
  • když si na svém (červeném) PC napíšeš dotaz, který se týká např. informací o tvé rodné vesnici, tak tento „dotaz“ prolítne rychlostí kulovýho blesku (tj. pro otce nejvyšší možná představitelná rychlost) přes všechny modrý PC a najde ten PC, kde je uschována hledaná informaci, a tuto informaci si pak přečtu na svém červeném PC doma
  • poslední fáze vysvětlení je už pro otce nepředstavitelná, neboť se mu snažím vysvětlit, že naše ilustratorní panelákové sídliště je vlastně úplně celá Zeměkoule, tj. nejen všechny ´paneláky´, ale každé místo (např. na nejvyšší hoře světa), kde lze s počítačem chytit signál…přirovnání k mobilu bylo pochopeno 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

internet je vyhledávač věcí které potřebuješ vyhledat ihned a máš je tedy i k dispozici,a i psát ůřadům se přes to dá.at se nebojí je to supr mít .a pokud bude mít potíže at napíše nám rádcům na odpovědi a pokud to bude v naší moci vždy mu poradíme

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

úplně jednoduše by se to dalo říct..

je to místo kam lidé dávaji různe informace, filmy, obrázky atd.. a další si ty informace atd můžou zase brát z toho místa kam to dali jiní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek