Co je to indexace u ižp?

co to znamená, když je u investičního životního pojištění napsáno s indexací?

Odpovědi
ReHu

Myslím, že by ti to měl vysvětlit ten, kdo s tebou to pojištění uzavíral.

standa

  1. laická odpověď

„Indexace“ pojistného znamená, že pojistné se bude ´automaticky´ zvyšovat podle indexu inflace…pojišťovna tak každoročně posílá informaci o zvýšení pojistného

  1. odborná odpověď

Indexace slouží k ochraně pojistného krytí před inflací. Této ochrany je dosaženo roční indexací pojistného a pojistného plnění pro případ smrti u základního životního pojištění. K navýšení pojistné ochrany dochází bez dodatečného zkoumání pojistných rizik. Pokud klient dva roky po sobě neuhradí indexované pojistné, zaniká právo na indexaci. O indexaci může znovu zažádat, v tom případě ale budou prozkoumána jeho zdravotní rizika.

fiurasek9

Může docházet ke každoročnímu navyšování pojistného které měsíčně platíte za IŽP.