kačenka

co je to hydroxypropyl­metylceluloza

Chci užívat phyto soyu a jsem alergička na léky…prosím nemuže mě ublížit

Nejlepší odpověď
Lencis

Látka je vyráběna chemicky z celulózy. Používá se jako stabilizátor, emulgátor a zahušťující látka v pekařské výrobě, při výrobě cukrovinek apod. Většina látky prochází nezměněna zažívacím traktem. Krom lehčích zažívacích problémů (průjem a zácpa) nemá látka jiné nežádoucí účinky. V ČR je používání látky povoleno v nezbytném množství ke všem potravinám s výjimkou dětské výživy. V USA je používání látky povoleno.

zkratka E 464
Hydroxypropyl-methylcelulóza

Na dotaz ohledně alergie nedovedu odpovědět, nejlépe kontaktovat lékaře.