ŽivotJeSrand

co je to hudrovadlo?

znáte to, má ji jak hudrovadlo. ale co to je?

marci1 to je nechutné, když si představím, že to tak většinou lidi myslí jako: má pysky jak hudrovadlo :D :(

Nejlepší odpověď
marci1

Domnívám se, že se tak říká masitým, červeným lalokům na krku krocana, který při tokání vyluzuje zvuky, kterým se říká hudrování (hudry, hudry). 🙂

Další odpovědi
annas

Hudrovadlo souvisí s krocanem nepřímo, jde o přenesený význam. na základě vnitřní souvislosti.

V době tokání, se slepice shromažďují kolem starších krocanů, kteří vějířovitě rozpínají ocas, “hudrují“, spouštějí křídla a hlavu vyvracejí na záda. Přitom se jim na hlavě a v horní části krku zvětšují kulovité červené kožní laloky až na dvojnásobek.

Takže hudrovadlo je nespisovný přenesený vulgární význam, který se používá pro pojmenování intimní část ženského těla, když svádějí muže a oni pak „hudrují“ stejně jako krocan v době toku…
Souvisí to s orálním sexem.

cochee

Já znám hudrovadlo jen od Fanánka (Venda), na Moravě a ve Slezsku takové slovo nepoužíváme. Stejně jsem ale z kontextu nepochopil, co to znamená.