Co je to „Hostis humani generis“?

Doplňuji.

Toto bylo myšleno. Nečekal jsem, že by se mohlo jednat o něco jiného viz opdověď Ivzez. Mělo by se tedy jednat o nějakou vyhlášku pirátům a jiným nebezpečným skupinám? Ale je tomu tak? Najde se nějaké více specifické info.
Zde je zdroj. Titulky k prvnímu dílu seriálu Black Sails.
http://www.csfd­.cz/film/346500-black-sails/prehled/

Tady jsem z toho vytáhnul ten text.

00:00:14,598 → 00:00:16,598
1715 Západní Indie

00:00:17,399 → 00:00:20,399
Piráti z ostrova New Providence
ohrožují námořní obchod v oblasti.

00:00:20,400 → 00:00:23,900
Všechny civilizované země
jim vyhlašují hostis humanis generis

00:00:23,901 → 00:00:25,901
a považují je za nepřátele lidstva.

00:00:26,302 → 00:00:28,702
Jako odezvu piráti
vyhlašují jejich vlastní doktrínu…

00:00:28,703 → 00:00:30,503
Válku celému světu.

Nejlepší odpověď
annas

Hostis humani generis je právní výraz znamenající „nepřítele celého lidstva“, což je termín více jako zvyk než formální definice.
Termín jako první použil římský státník Cicero , „Pirata est hostis humani generis“, „pirát je společným nepřítelem lidstva.“

Historicky je aplikován na osoby, jejichž činy ohrožovaly všechny společnosti jako piráti a otrokáři .

Po druhé světové válce se toto pojmenování objevilo i pro pachatele genocidy a dnes zahrnuje i nadnárodní teroristy .

Pirátství bylo již v minulosti považované za zločin v rámci práva.
Výjimkou byly války, kdy kapitán lodi měl možnost podle pařížského dokumentu „ničit“ nepřátelské lodě. To skončilo v roce 1856.

Úmluva OSN o mořském právu z r. 1982 – ochrana teritoriálního území, podpora výzkumu atd.

Rovněž sem patří stíhání pro genocidu – zločiny proti lidskosti (Norimberk), j ednání u Mezinárodního trestního soudu , stejně jako specifické tribunály pro bývalou Jugoslávii, Rwandu a Kambodžu

Terorismus je vyhlášením války proti celému lidstvu, celé lidstvo musí vyhlásit válku proti němu.

http://en.citi­zendium.org/wi­ki/Hostis_huma­ni_generis

Podrobný rozbor v odkazu
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Hostis_huma­ni_generis

Další odpovědi
MK44

V odkaze jsem našel jen text: „Zákony každej civilizovanej zeme pirátov vyhlasujú za hostis humani generis, nepriateľov celého ľudstva“. Nevyhlašují tedy „co“, ale „koho ZA co/koho“. Hostis humani generis je nepřítel lidstva dosl. nepřítel lidského rodu.

Angelique

hostis humanis generis = nepřítel lidské rasy, nepřítel lidského rodu, nepřítel lidí, nepřítel

ivzez

Minerzi, kdybyste si se svými otázkami dal trošku
práce, mohly by některé z nich být i zajímavé…

Míníte toto:
https://www.dis­cogs.com/Bloo­drain-IVHostis-Humani-Generis/relea­se/3757891
nebo něco jiného?

_________

Našla jsem překlad do němčiny → mělo by jít o „nepřítele lidstva“.

Na piráty jsem narazila také, ale jenom v angličtině.
Anglicky bohužel neumím, snad ještě někdo odpoví.

led

Je to takzvaný „Honební lístek“, tj.právo loviť a zlikvidovať škodnú (poľovníci to určite poznajú)
Jeden z posledných oficiálnych bol pol použitý na likvidáciu Usama bin Ládina

anonym

Všechny civilizované země jim vyhlašují hostis humanis generis.
To je ono. O co, ale přesně jde?

ivzez

Poté, co jsem našla překlad z latiny do němčiny, po doplnění otázky a poznámce zde v diskuzi bych řekla, že všechny civillizované země piráty prohlásily za nepřítele lidstva.
[To by mi vzhledem k tomu, co piráti provádějí, dávalo smysl.]