Co je to hemofil, jak se léčí a jak moc je nebezpečný?

co je to je to hemofil a jak se léčí a jak je nebezpečný

Nejlepší odpověď
BEAES

Je to bacil, něco jako streptokok, léčí se antibiotiky.

Zdroj: http://kartarka-lecitel.myste­ria.cz/poradna-karty-leceni-07.php?id=1325

Další odpovědi
rynek878

hemofilie
dědičná chorobná krvácivost
hemofilie, dědičné onemocnění charakterizované poruchou srážlivosti krve
BEAES má pravdu:vybráno z diskuse,
Hemofila má opravdu kdekdo, někdy se přeléčuje ATB někdy ne. Syn měl v krku hemofily, moraxely i přes léčení ATB. Zajdi k jinému lékaři třeba na ORL ať ji prohlídne uzliny. ten kašel nemusí s hemofilem souviset,ale názor ještě jednoho doktora není marný.

martina1

Nejspíš Haemophilus influenzae.Je bakterie,která je přítomna na sliznicích.Existují patogenní formy,které nám spůsobí zánět v těle.Nejčastěji jde o komplikace chřipkového onemocnění.Pa­togenní formy způsobují opakované záněty středouší,katary horních cest dýchacích,sinusitid atd.Existuje celá řada Haemofilu.Název podle toho,že bakterie se živí krví nebo alespoň částí krevního barviva hemem.Nebezpečný není,ale tím,že se onemocnění stále vrací je třeba ho přeléčič.Indi­viduelně antibiotiky nebo chomoterapeuti­ky.První odpověď vyškrtněte.S he­mofilií nemá nic společného,jen podobný název.Jinak u dětí jde o běžný bacil.