lolll

co je to hdp?

Muze mi to nekdo prosim jasne a strucne vysvetlit? predem diky

Nejlepší odpověď
iceT

Hrubý domácí produkt (HDP, v mezinárodních pramenech GDP z anglického Gross Domestic Product) je celková peněžní hodnota statků a služeb vytvořená za dané období na určitém území. Tento ukazatel se používá v makroekonomii pro určování výkonnosti ekonomiky států. Časovým obdobím bývá obvykle rok. V mezinárodních srovnáních se také používá HDP na obyvatele (HDP na hlavu).
Produkt je toková veličina (udává se v penězích za určité časové období). Na rozdíl od bohatství, které představuje stav, představuje produkt přírůstek bohatství. Z analýz vyplývá příčinná souvislost HDP se spotřebou energie[1] (HDP je tedy téměř vyjádřením míry spotřeby bez ohledu na kvalitu produktu).

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hrub%C3%B­D_dom%C3%A1c%C3%AD_pro­dukt

Další odpovědi
štamgast

Hrubý domací produkt.

anonym

laicky řečeno, co bylo vyprodukováno ve státě za časové období http://www.czso­.cz/csu/redak­ce.nsf/i/hruby_do­maci_produkt_%28hdp%29
HDP = Produkce – Mezispotřeba + Daně z produktů – Dotace na produkty