anna.m

Co je to HDD board?

Při reklamaci notebooku (nešel zvuk a jako by v něm občas praskalo) mi napsali „výměna základní desky a HDD board“ Je to technicka zavada.

Odpovědi
cochee

HDD je pevný disk, board je deska. Nabízí se vysvětlení: deska pevného disku, to je ta, která je přímo na něm a obsahuje řídicí elektroniku. Jenže tato deska se v běžných servisech nemění, mění se vždy celý hard disk. Pak je ještě možnost, že ve tvém konkrétním modelu notebooku není HDD připojen přímo na základní desku, ale přes nějakou přídavnou kartu; pak by ta karta mohla být onen „HDD board.“

jáára

ACER? Je to PCB deska k připojení disků obsahuje pár pasivních součástek a konektory…