Co je to hančadlo?!

Nejlepší odpověď
annas

Tedy, to je slovo.. Nikdy jsem ho neslyšela.

Přípona – dlo znamená, že jde o pojmenování pro různé druhy podstatných jmen – předměty. Jenže co ta první část?. Hanča je dívčí jméno. Že by se tak někdy oslovovala živá, pohyblivá, zlobivá dívka?

Slovníky mlčí.

Jak jsem našla na netu, tento výraz se používá různě: .stará odstředivka je hančadlo, tkalcovský stav, lepší batoh na zádech než hančadlo, kočárek je velké hančadlo na malé auto atd.

Připadá mně tento výraz jako pojmenování pro něco nepraktického, nevyhovujícího, třeba tím, že se pohybuje, drncá, je velké, neskladné atd.