Co je to greenwichský čas? Jak vznikl a kde se používá?

Řídí se i Česká republika podle greenwichského času?

Nejlepší odpověď
anonym

cituji přímo z wikipedie, kde by pravý děd Vševěd jistě uměl hledat sám ! 🙂

„Základním časovým pásmem je pásmo, ve kterém platí UTC a které se rozkládá kolem nultého poledníku, který prochází Královskou observatoří v Greenwichi (Londýn, Anglie). Z toho důvodu se pásmovému času odpovídajícímu UTC někdy říká Greenwichský čas (GMT, Greenwich Mean Time).“

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Ca­sov%C3%A9_p%C3%A1smo

Další odpovědi
Miroslavst

Greenwichský hlavní čas (Greenwich Mean Time) byl jedno období založen na měření času v této observatoři. Později byl nahrazen Coordinated Universal Time. Pohyb časového balónu každodenně označuje přesný čas jedné hodiny odpolední – tento mechanismus instaloval roku 1833 královský astronom John Pond.
Všechny země se podle něj řídí, ovšem s posunem času. ČR má +1 hodinu oproti GMT

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/GMT

vagra

Greenwichským časem se rozumí základní časové pásmo,rozkládající se kolem nultého poledníku.Ten prochází Královskou observatoří v Greenwichi./GMT/
V České republice je čas posunut o hodinu napřed.To znamená,že u nás je o hodinu víc,než je v Greenwichi.

Zdroj: V.E.- upraveno