sofie

Co je to grafická karta a k čemu slouží?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Grafická karta složí, k zobrazení výsledků práce počítače.

Moderní grafické chipy jsou v některých směrech výkonnější než procesory tudíž se dá grafická karta považovat za další procesor. Samozřejmě jen v některých úlohách.

Další odpovědi
rynek878

Grafická karta nebo také videoadaptér je součástí počítače a stará se o zobrazení obrazu na monitoru, grafické výpočty atd. Připojena je většinou přes PCI-Express slot. Některé grafické karty umožňují kromě výstupu i vstup, tato funkce se jmenuje VIVO a v současné době je vidět velice zřídka. V roce 2009 vydala ATi řadu Radeon HD 5000 a nVidia řadu GeForce GTX 400 až v roce 2010.
link:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Gra­fick%C3%A1_kar­ta

Miroslavst

K převodu čísílek na obraz-zjednodušeně řečeno.

Falcon

http://digital­ne.centrum.cz/jak-si-spravne-vybrat-grafickou-kartu/

Falcon

Nesmíte kliknou na nejlepší odpověď,to se Vám ta otázka uzamkne a nemůžou odpovídat další.Třeba to mohl někdo vysvětlit trochu srozumitelněji. Já akorát vím,že když jsem kupoval počítač,tak mi řekli,že pokud chci hrát novější hry,tak musím mít dobrou grafickou kartu.

sofie

jakých čísilek,můžete mi to prosím víc vysvětlit děkuji,bohužel Vám nemůžu dát palec nechápu proč

Miroslavst

vše co se děje v počítači je vlastně soustava jedniček a nul. Tedy čísílek.