Kelt

Co je to geometrické místo bodů, jaký to má význam?

Pamatuji si, že jsme v geometrii řešili úlohy na geometrické místo bodů, teď jsem to objevil v jedné starší knize. K čemu je to dobré, jaký to má význam a jak se tomu dneska říká? Děti to v učebnici už neměly. Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Dneska se tomu říká množina bodů vyhovujících dané podmínce…
😉
Např. geometrickým místem bodů vyhovujících rovnici „y = ax + b“ je přímka.

Emefej

gecco > neříká se tomu tak jenom dnes, říkalo se tomu tak odjakživa. Ve skriptech z roku 1972 mám definici: „GMB dané vlastnosti je množina všech bodů, které mají tuto vlastnost. Body, které tuto vlastnost nemají, do množiny nepatří.“