lola

Co je to genocida?

Slyšela jsem,že má být někdo souzen,za genocidu a nejsem si jistá významem toho slova!

Nejlepší odpověď
quentos

genocida: zločin vyvražďování a vyhlazování příslušníků národních, etnických, nábožeenských a rasových skupin (Slovník cizích slov ED). Nejznámější genocidou byla genocida židů za druhé světové války – na ni si to jde představit nejsnáze: skutečně šlo ze strany Hitlera o (pokus o) vyvraždění jedné etnické / náboženské skupiny – jednoho národa či vyznavačů jedné společné víry.
Doplňuji:
*na ní…

Další odpovědi
Fidel

někdo: Radko Mladič, řezník ze Srebrenici