jirka73

co je to fyzika

mohl bych se zeptat co je to fyzika

Nejlepší odpověď
LuciJe

Fyzika (z řeckého φυσικός (physikos): přírodní, ze základu φύσις (physis): příroda) je vědní obor, který zkoumá hmotu, její vlastnosti a chování během dějů. Vlastnosti a vztahy mezi nimi popisuje zpravidla jazykem matematiky.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fy­zika

Další odpovědi
alenka901

Fyzika je věda zabývající se hmotou a jejím chováním.

Obory fyziky

*
mechanika
*
termika
*
optika
*
akustika
*
elektřina a magnetismus
*
atomová fyzika
*
další: astrofyzika, biofyzika, geofyzika, …

Attack-design

věda o hmotách a jejich působení

Dandi

Fyzika obor vědy, který zkoumá hmotu, její vlastnosti a chování během dějů. Fyzika má mnoho odvětví.

Fyzika se někdy označuje jako věda fundamentální. Kdybychom disponovali neomezenou výpočetní silou, celá chemie by se redukovala na řešení rovnic kvantové teorie. Skutečnost je ale taková, že přímé výpočty ze základních rovnic jsou dnes proveditelné jen pro jednodušší případy. Proto chemie vychází z fyziky jen částečně. Obdobný vztah (přinejmenším podle redukcionistického pohledu) platí pro biologii, ale protože biologické systémy jsou ještě složitější, přímé výpočty jsou ještě méně praktické. Na pomezí mezi fyzikou, biologií a chemií leží biofyzika. Kromě výpočtů chování molekul mají velké uplatnění v biologii i lékařství zobrazovací metody založené na složitějších fyzikálních základech (NMR, PET, spektroskopie a další).