eaver

Co je to funkční adaptabilita?

Co je to funkční adaptabilita? Co byste dokázali říct o funkční adaptabilitě v období mladšího školního věku?

Nejlepší odpověď
annas

adaptabilitia – schopnost přizplsobení se jedince, rodiny či skupiny pdmínkám daného prostředí, do něhož byli začleněni, v němž žijí..

funkční – má určitý význam, je zaměřený na něco,, co by mělo platnost, splnilo určité poslání, pomohlo atd.

Např. dítě přijde do školky, musí se přizpůsobit kolektivu, plnit dané úkoly, nevyrušovat a připravit se na vstup školy.

Ve škole si musí zvyknout na jiné prostředí, jiné spolužáky, jiný postup práce, školní režim – výuku a přestávky, nevyrušovat atd.

Tak to pokračuje vlastně celý život – třeba při hledání zaměstnání, život v rodině – i zde jsou daná pravidla, která je třeba dodržovat atd.