Falcon

Co je to formátování?

Mám více Flash disků a na jednom mám systém souborů NTFS a na druhém Fat32.Tak bych potřeboval vědět,jak to má být správně a jaký je v tom rozdíl.A jestli mám mít všechny stejné.V počítači mám NTFS.Ale nechápu v čem je rozdíl.děkuji
Doplňuji:
A můžu to přeformátovávat,po­dle toho jak se mi to hodí???

Nejlepší odpověď
anonym

NTFS neni na flash disk zcela optimální, je totiž velmi náchylný na náhlé vyjmutí média z usb portu, může velmi často docházet ke ztrátám dat a to i poté co se zdá že byl přenos dávno ukončen (ntfs zařízení je nutné vždy odpojit nejdříve softwarově a teprve pak jej vyjmout z portu)

FAT32 je obvyklý formát pro USB klíčenky ale má jedno podstatné omezení, a tím je maximální velikost souboru která nemůže překročit 4GB (pokud potřebujete větší soubor uložit na takto formátovaný disk nezbývá než jej rozdělit nebo přejít na novější formát exFAT nebo v horsim pripade prave zmineny NTFS)

více informací o souborových systémech zde http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sou­borov%C3%BD_sys­t%C3%A9m
Doplňuji:
podle toho jak se vám to hodí můžete kdykoliv zařízení přeformátovat na jíný vybraný souborový systém (zálohujte však data na něm, při formátování se vymažou)

Další odpovědi
panenka

Formátování znamená upravování rozměrů, tvaru, formátu

Zdroj: http://www.online-slovnik.cz/slovnik-cizich-slov/formatovani