Co je to" forenzní"?

Zajímalo by mě to hlavně v souvislosti se studijním směrem.Díky

Odpovědi
Lencis

Forenzní (z lat. forensis, soudní, od forum, veřejné prostranství, kde se konaly soudy) znamená soudní a obvykle označuje postupy a vědy, související s vyšetřováním a soudním dokazováním, zejména v trestních záležitostech!

Stručný přehled forenzních věd

  • Daktyloskopie je metoda určování identity pomocí otisků prstů.
  • Forenzní antropologie se zabývá zejména identifikací koster, lebek a chrupu.
  • Forenzní balistika se snaží identifikovat zbraň, hlavně pomocí stop na projektilu.
  • Forenzní chemie identifikuje různé látky, například jedy.
  • Forenzní medicína čili soudní lékařství se snaží stanovit čas a příčiny smrti nebo poškození.
  • Forenzní psychologie posuzuje psychologii podezřelých osob.
  • Forenzní genetika identifikuje osoby či stopy z místa činu na základě analýzy DNA.

Kromě toho se pro kriminalistické účely aplikují i různé další vědy podle povahy problému.

  • Forenzní fotografie

Studijní směr tohoto typu se většinou nabízí na zdravotně orientovaných školách, bližší popis studia si lze přečíst např na odkaze (po rozkliknutí napravo 😉

Zdroj: http://fzs.osu­.cz/aum/