co je to folklór

potřebuji vědět co je to folklór

Nejlepší odpověď
kenyrts

Folklór (z anglického folk lore – lidové znalosti) je označení pro projevy lidové kultury, které za zachovávají na určitém území po předcích. Jsou to především přísloví, hádanky, vyprávění, pohádky, legendy, říkanky (pořekadla), lidové písničky, balady, zvyky, tance, lidová řemesla aj.

Folklórní obřady nebo zvyky se často týkají buď sociálních obřadů v průběhu roku (dožínky, posvícení, Vánoce, Velikonoce) nebo sociálních obřadů v průběhu lidského života (narození, svatba, pohřeb).

Folklór se projevuje i v hmotném vyjádření – jako malířství, architektura, rukodělné výrobky, textil, šperky, oblékání nebo i gastronomie.

O udržování lokálních kulturních zvyklostí se často starají tzv. folklórní soubory

Další odpovědi
panenka

folklor je to část lidové kultůry zahrnující hudební a taneční projevy

HOMER

Folklór (z anglického folk lore – lidové znalosti) je označení pro projevy lidové kultury, které za zachovávají na určitém území po předcích. Jsou to především přísloví, hádanky, vyprávění, pohádky, legendy, říkanky (pořekadla), lidové písničky, balady, zvyky, tance, lidová řemesla aj.
Folklórní obřady nebo zvyky se často týkají buď sociálních obřadů v průběhu roku (dožínky, posvícení, Vánoce, Velikonoce) nebo sociálních obřadů v průběhu lidského života (narození, svatba, pohřeb).
Folklór se projevuje i v hmotném vyjádření – jako malířství, architektura, rukodělné výrobky, textil, šperky, oblékání nebo i gastronomie.
O udržování lokálních kulturních zvyklostí se často starají tzv. folklórní soubory.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fol­kl%C3%B3r

HerbiG

Folklór (z anglického folk lore – lidové znalosti) je označení pro projevy lidové kultury, které za zachovávají na určitém území po předcích. Jsou to především přísloví, hádanky, vyprávění, pohádky, legendy, říkanky (pořekadla), lidové písničky, balady, zvyky, tance, lidová řemesla aj.
Folklórní obřady nebo zvyky se často týkají buď sociálních obřadů v průběhu roku (dožínky, posvícení, Vánoce, Velikonoce) nebo sociálních obřadů v průběhu lidského života (narození, svatba, pohřeb).
Folklór se projevuje i v hmotném vyjádření – jako malířství, architektura, rukodělné výrobky, textil, šperky, oblékání nebo i gastronomie.
O udržování lokálních kulturních zvyklostí se často starají tzv. folklórní soubory.