Pažout

Co je to flokulace (vločkování, koagulace) a která látka se při ní používá při úpravě vody na vodu pitnou?

stačí název+vzorec

Odpovědi
Lucijej

Flokulace (vyvločkování) je vysrážení nečistot. Vločky mají záporný náboj a váží na sebe mikrobiologické látky. Tento krok zvětšuje velikost částic a umožňuje lepší filtraci. Jako k oagulační činidla se používá síran hlinitý, skalice zelená a chlorid železitý.