LifeSpark

Co je to faul na brankáře?

Hraji fotbal prvním rokem a stále nevím, co je to faul na brankaře a jak se vlastně definuje. V malém vápně by se soupeř brankáře neměl dotýkat, nebo ne? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
dubraro

Správná otázka na špatném místě. To by ti měl vysvětlit trenér.
Pravidla fotbalu jsou poměrně jednoduchá (viz odkaz) ale faul na brankáře je obtížná věc k posouzení i pro zkušené rozhodčí i s podporou obrazového záznamu. Základní pravidlo asi je, že brankáře v blízkosti branky by se nikdo neměl úmyslně dotknout.

Možná by ti dokázala lépe poradit moje neteř, která je fotbalovou rozhodčí. Zkusím se jí zeptat.

Zdroj: http://www.sa­muraj.cz/clanek/fot­bal-pravidla-fotbalu