kazisvět

Co je to fabionek?

Viděl jsem slovo použít ve větě „Není provedeno přetažení střešní lepenky fabionkem.“

Nejlepší odpověď
annas

Nejsem odborník, ale našla jsem toto:

Uělat fabionek – zakulacení, pružný „roh“.

Z různých zdrojů.

Další odpovědi
Ponytail

Našla jsem výraz fabion, viz odkaz

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/fa­bion

Pájo

Fabionek v interiéru je plynulý oblý přechod zdi na strop. Dělá/dělal se zazátkovanou prázdnou lahví vhodného průměru (vhodná je spíše užší lahev, např. od slivovice).

elektrikář

Fabion je kulatý roh pod stropem v interieru. Jak se to používá na střeše vám nejlépe vysvětlí pokrývač.

Děda Louda

Fabionek je malý fabion, tedy vyjádřeno zdrobnělinou. Co je na tom tak nepochopitelného?