Adam

Co je to externí harddisk? A kolik stojí?

Nejlepší odpověď
Redog

harddisk je umístěn ve skříni počítače, ale externí harddisk je mimo počítač připojený přes USB a má i vlastní síťový zdroj :)
jeho cena záleží na jeho velikosti :)

Další odpovědi
Michal Kole

Hodně zjednodušeně, taková velká flaska, která často mívá externí napájení

a připojuje se to stejně do USB

Lepší mají možnost připojit kabelem s konektorem RJ45 ke switchi, ADSL modemu, WiFi roteru a můžete k disku přistupovat z domácí sítě

taky existuje varienat FireWire nebo eSATA to jsou rychlejší než USBčka a hodí se zejména pokud z disku přehráváte film o vysokém rozlišení.

Externí disk stojí od 500 do 3 tisíc, záleží na velikosti a možnostech připojení.

Doporučil bych disk
cca 1 TB, USB 2.0 To je tak nejkompaktibilnější USB3.0 nepřipojíte ke starším PC, od firem Wester Digital nebo Seagete

www

Podobné otázky zcela přesně a ihned zodpoví pan Google. Neznáš? 😉

lexx

Je to hard disk na přenášení a ukládání velkých objemů záložních dat, archivaci souborů, hudby, fotek a filmů, připojí se vně počítače kdekoliv jinde (škola, práce, doma…) běžná kapacita 500 GB až 1 TB (=1000 GB) což je jedna knihovna. Samsung, SEAGATE, Verbatim, Toshiba…ceny orientačně 1200–2000 Kč a mírně klesají.