Nechápavé

Co je to etnika ?

Nejlepší odpověď
annas

Etnikum (mn. čís. etnika) (etnická skupina) má společný původ a materiální i duchovní kulturu, podobný jazyk, žije na určitém území. Etnikum bývají různě veliká. Někdy jejich příslušníci žijí na území více států (např. Romové). Nejvyšší formou etnického společenství je národ; má společné státní území, na kterém obyvatelé sídlí.

Projděte si odkaz, najdete názvy různých etnik. K jakému etniku se řadíme my?

http://21stole­ti.cz/blog/201­0/10/21/etnika-od-a-do-z/