silesnet

Co je to entropie ?

Doplňuji:
Z internetu mám nějakou představu o tom, co to je, ale chtěl bych to nějaké snadnější a srozumitelnější vysvětlení.

Nejlepší odpověď
Kelt

Mám pokoj s hračkami, uložený – minimální entropie.
Děti si začnou hrát, hračky budou všude, entropie bude růst.
Zvyšování entropie je samovolné, udržování pořádku, snižování entropie vyžaduje od nás energii.

Další odpovědi
arygnoc

jednoducho?

neporiadok, chaos.

príklad:
zápalky v krabičke majú menšiu entropiu usporiadanosti oproti zápalkám rozsypaným po stole.

;-Q

a623682@drdr

wiki znas?

zjentek

mimo jiné to je proces deteriorace, kterej se děje s naší společností od jejího zrodu ..takže žádnej ráj se konat asi nebude