co je to dysplázie CIN l

gyn.nález lehká dysplázie cin 1

Odpovědi
vyneve

je to jakoby jeden z mezistupňů k rakovině čípku..ALE-nelekejte se! CIN1 je ten nejnižší a má tendenci se sám vyléčit! takže je velmi pravděpodobné, že za rok už tam nenajdou nic… proto žádný strach a i proto se s tím nic nedělá

Lucimia

teda jako porodní asistentka bych toto měla znát vzhledem k tomu, že jsem skládala zkoušku z gynekologie, pokusím se tedy odpovědět.
Dysplazie je PORUCHA vývoje a růstu těla nebo různých orgánů. Někdy se ale tak označují i prekancerózy, které mohou přejít v rakovinu. Ta zkratka CIN značí, že se jedná skutečně o ty prekancerózy. Je to zkratka slov – cervikální intraepiteliální neoplazie – to znamená že prekancerózy máte v čípku děložním v epitelu sliznice.
Lékař vám k tomuto nálezu nic neřekl?
Jenom vás chci uklidnit, že je tam LEHKÁ dysplázie a vůbec to neznamená že onemocníte rakovinou.