libunna

Co je to dysgrafie?

10 letý vnuk má potíže ve škole s učením. Zjistili u něho dysgrafii.

Nejlepší odpověď
quentos

dysgrafie znamená, že se daný člověk hůře učí psát, a když se naučí, jeho rukopis je obtížně čitelný. Podle Slovníku cizích slov Akademického domu se jedná o poruchu motorické složky psaní.
Doplňuji:
*Encyklopedického

Další odpovědi
holčička

Dysgrafie je poruch psaní a hůř se učí.Měli by jste zajít ke školnímu poradci psychologovi a oni mu vystaví individualní plán a třeba jka budou psat diktat tak bude psta každou druhou větu.No zkratka a dobře se bude učit jinak.Držím palce at to dobře dopadne.

panenka

dysgrafie je to porucha psaní

Zdroj: http://www.vi­mevic.cz/clan­ky/dyslexie.htm