Dáda

co je to dysbióza

může mi někdo vysvětlit co je to dysbióza?

Nejlepší odpověď
Romcha@centrum.cz

Je to pravý opak symbiózy (symbióza velice laicky vysvětleno znamená, že například dva různí živočichové jsou si vzájemně přínosní a jeden přínáší něco dobrého tomu druhému)

„Dys“ – znamená špatný a „bios“ znamená růst a život. To naznačuje špatný život. Většinou je dysbióza spojováná se špatnou střevní mikroflórou (tedy to, co se člověku odehrává v bříšku a je to tam v nerovnováze). Je to když jeden organismus (třeba nějaká bakterie v střevní mikroflořé) výrazně převáží (zvítěží) nad ostatními. Tak tehdy dojde k dysbióze.

Další odpovědi
LuciJe

Nerovnováha ve střevní mikroflóře.

Zdroj: http://www.sym­binatur.com/Strev­ni-dysbioza-clanek-249.html