Lukasy

Co je to duha?

Vim že vznikne kvuli odrazu slunečnich paprsku od deštových kapek, dokonce i když v teple někdo kropi trávu tak jde vidět tam duha.
Ale proč se objevi někde a někdy i třeba vic než jedna?
A proč zrovna takove barvy má?
A fakt se nedá dojit na konec duhy a proč? ( vim že kdybych přišel moc blizko tak by to nejzpiš zmyzlo protože by to bylo jako bych vlezl do mlhy taky bych to nepoznal že v ni jsem kdybych ji neviěl všude kolem)
Doplňuji:
Na většinu otazek jsem už aji našel odpovědi když jsem pročital odpovědi ohledně duhy
http://www.is­lamweb.cz/deti/du­ha/duha.php
A zbytek a mnohem vic co jsem ani netušil jsem dostal od Alesh
Jen kdybych nějak na ten konec došel tak by to bylo jak? Viděl bych něco nebo ne?

Nejlepší odpověď
Alesh

Zde se dočteš víc, než jsi možná chtěl vědět:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Du­ha

Další odpovědi
venkovan

Tudle přišel soused do hospody a byl jak duha. Ale ta měla konec. Jeden konec byl kousek na čele pod vlasy a druhý konec byl někde u pupku. ten třetí konec byl kufr co si nesl sebou, protože jeho manželku došla trpěšlivost, zmalovala ho nějakou keramickou pánví, že potom byl byrtevnej jako duha a ještě ho vyhodila i s jeho trenclemi z bytu.