Frogman

Co je to „druhá míza“ a jak souvisí s „krizí středního věku“?

Nejlepší odpověď
annas

Jeden z významů slova míza = životní síla, svěžest.
Tu ztrácejí mužové tak kolem 45 let, dochází u nich ke krizi středního věku. Druhá míza = „často výměna manželek.“

„Málokdo však ví, že se nejedná o žádné sexuální zrání, ale o krizi mužovy identity. Co naplat s naší sexuální zdatností to jde po dvacítce bohužel neustále dolů. V 45 letech se však muž dostává za polovinu svého předpokládaného života. Toto symbolické číslo – jedna polovina – vybízí k životní bilanci: "Co jsem dokázal a co ne? Co mě ještě čeká?“ V tomto okamžiku se objevuje nejen strach s blížícího se stáří a smrti, ale především nespokojenost s tím, co doposud dosáhl či spíš nedosáhl. Tato nespokojenost, vyhoření v práci, postupná ztráta smyslu života vede k otázkám: „Kdo za to může? Co s tím?“ Mnoho těchto mužů udělá, co je první napadne – vymění manželku. Tuší však, co čeho se pouští?
Evoluční psychologové zjistili celosvětový trend: Muži si vybírají ženu zpravidla podle vzorce: 18 + něco, ženy pak podle vzorce: Můj věk + něco. Tedy je pochopitelné, že muži v druhé míze si vybírají ženu, která je mnohdy i o dvacet let mladší. Takto ale vznikají nerovné vztahy." atd.
http://klimes­.mysteria.cz/clan­ky/psychologi­e/nerovne_vzta­hy.htm

Ale existuje i druhá míza u žen.

"I ženy mohou pociťovat jistou obavu nenaplněnosti života, a zároveň poslední možnost užít si lásky.

ženy nejsou hluché vůči nové lásce, jen ji však tímto způsobem, tedy záměrně nevyhledávají. Ženy spíše podnikají cesty do míst, kde jim bylo dobře, ale i míst, které nikdy nenavštívily. Ženy mohou dělat i činnosti, které by jiní mohli označit za příliš obyčejné. Jenže na ně prostě v životě zatím nevyšel čas. Ženy se snaží spíše „volně a zhluboka dýchat“, než aby se chytaly poslední vějičky, a utvrzovaly se v tom, jaké jsou skvělé. Ženám jde o jejich vnitřní uspokojení, nastolení klidu. A pokud při své cestě potkají sympatického muže, který rozhodně nemusí být jen mladším, nebudou se bránit bližšímu seznámení."atd.

http://magazin­sex.cz/laska-a-vztahy/druha-miza-u-zen

Další odpovědi
johana 56

Druhá míza aneb jak ze sebe neudělat blázna

Je to s ní stejné jako s drogovou závislostí. Všichni kolem vás vidí, že máte problém, vy si ovšem namlouváte, že je vše v pořádku. Nechcete-li být obětí krize středního věku a druhé mízy, soustřeďte se na to, co se vám v minulosti povedlo, nejednejte impulzivně a neodmítejte partnerčinu empatii.

http://xman.id­nes.cz/druha-miza-a-krize-stredniho-veku-dqu-/xman-styl.aspx?c=A130524­_145018_xman-styl_fro

Vaši vrstevníci vám připadají nudní, zpytujete, kolik plánů z mládí se vám nepovedlo naplnit, a každou bolístku si vykládáte jako začátek smrtelné choroby. Krize středního věku poznamená život asi pětiny lidí a tohle jsou jedny z jejích častých příznaků.

http://xman.id­nes.cz/deset-signalu-ze-prochazite-krizi-stredniho-veku-f7q-/xman-styl.aspx?c=A100801­_210233_xman-styl_fro

Cenobita

Druhá míza je označení pro období, většinou v životě muže, kdy již nejspíš s první ženou vychoval děti, zabezpečil je a nyní je před ním už jen čekání na konec, muž se většinou zmátoží, pookřeje, protože už není pod tíhou všedních povinností a začne vyhledávat jiné plodné ženy za účelem plození dalších dětí. Někdy jde jen o flirt, ale nejspíš to bude genetická výbava: svoje jsem si splnil, tak může zase vytvářet nové potomstvo. Ne vždy musí dojít k reálnému plození dětí, může jít jen o flirt a sex.

Druhá míza je takové poslední vzepětí se dříve to bujného oře, dnes již jen takového vypelichaného pivovarského tahouna. Ještě mě napadá labutí píseň mužova života 🙂

Co je krize středního věku, to nevím a nechci to ani vědět 🙂

ševrolet

Řiká se že má chuť na sex. To je jedno jestli u muže, nebo u ženy

annas

Ad Frogman,

máte uzavřený profil. . Odejít na střídačku. Na střídačce panovala nervozita.

Frogman

:)