jakho

co je to dotek ?

Nejlepší odpověď
anonym

styk, blízkost, kontakt s kýmkoliv nebo čímkoliv na fyzické úrovni
Dotknout se člověka můžete i na psychické úrovni třeba nevhodnou poznámkou.

Další odpovědi
annas

Ještě doplním, že kromě přímého doteku fyzického nebo hmotného, případně ve významu někomu ublížit, někoho urazit se slovo dotek užívá jako zmínka o něčem – dotknout se problému.
Rovněž v geometrii je bod dotyku (doteku).

mosoj

Zájímavá otázka. Dotek jara se zimou. To je na jaké úrovni.

Skeptik

Dotek je moment v němž dvě tělesa mechanicky přímo interagují, tzn. působí na sebe sílou.

Moje dva eurocenty.