ivcalka

Co je to dobírka?

Když mám odeslat balíček na dobírku? Jak mám postupovat?

Odpovědi
ivca11

Určitě musíte prostřednictvím poštovní dobírkové poukázky typu A

  • vyplníte „Poštovní dobírkovou poukázku A“ (popř. „Poštovní dobírkovou poukázku C“ nebo dobírkovou složenku) a předáte ji poště společně s poštovní zásilkou.

Na zásilce na dobírku uvedete:

  1. poznámku „Dobírka“ a dobírkovou částku číslicemi a slovy. Prázdná místa vedle údaje částky musí být proškrtnuta tak, aby nebylo možno cokoli dodatečně vepsat. Údaj ve slovech začíná velkým písmenem a píše se jedním slovem;
  2. má-li být dobírková částka připsána na Váš účet, uveďte bankovní spojení (číslo účtu, kód banky);
  3. má-li být dobírková částka vyplacena jiné osobě, její jméno, příjmení a adresu, příp. i bankovní spojení s poznámkou „Příjemce dobírkové částky“.

To by mělo stačit, jinak Vám na poště určitě poradí ;)

Zdroj: http://www.cpos­t.cz/cz/sluzby/pe­nezni-sluzby/cr/postovni-poukazka-a-id254/

Michal

Na dobírkuposílání je jednoduché.Vyplníte příslušný formulář,paní za přepážkou upozorníte,že psaní,dopis atd si přejete poslat na dobírku a určíte cenu dobírky,kterou napíšete na balíček a nebo jinou poštovní zásilku.Doporučuji se napřed poradit na poště.