Retko

Co je to diskontni uver?? (diskont)

Laicky i nelaicky prosim :) Diky

Nejlepší odpověď
annas

Diskontní úvěry slovy středoškolského studenta:
Diskontní úvěr: základní a nejpoužívanější úvěr. Má tři základní obecné podoby: běžný, sezónní a nouzový. Běžné a sezónní úvěry jsou úročeny diskontní sazbou. Diskontní sazba je nejvýznamnější sazba vyhlašovaná centrální bankou. Obecně ji lze charakterizovat jako sazbu, za kterou centrální banka půjčuje bankám některé úvěry (tato sazba bývá obvykle nejnižší). Zvýšení diskontní sazby dopadá víceméně na všechny obchodní banky a obvykle znamená celkový vzestup úrokové hladiny v ekonomice čili nárůst úrokových nákladů bank.
Diskont je úrok předem odpočítaný z nominální (jmenovité, udané) hodnoty pohledávky (např. směnky , obligace), která je splatná až v budoucnosti. Tímto nákupem pohledávky peněžní ústav poskytuje klientovi úvěr. Zákazník v době splatnosti musí zaplatit plnou nominální hodnotu.

Zdroj: http://www.stu­dentske.cz/2007/08/3-rokov-mra-jej-vznam-v-bankovnictv.html

Další odpovědi
kenyrts

Diskontní úvěr
Základní a nejpoužívanější druh úvěru poskytovaný centrální bankou komerčním bankám.Běžné diskontní úvěry slouží k překlenutí krátkodobých výkyvů likvidity komerčních bank.