Co je to direkt marketing a B2B?

Odpovědi
panenka

B2B je zkratka z anglického spojení business-to-business. Tento pojem se hojně používá v anglosaské obchodní terminologii a ve spojení s elektronickým obchodem (e-commerce) znamená obchodování mezi podniky navzájem. V kontrastu ke zkratce B2B se ve stejném kontextu používá také zkratka B2C znamenající prodej výrobků či služeb konečným spotřebitelům.
http://www.b2bcen­trum.cz/cs/b2b

Direkt marketing je druh marketingu. Existují dvě hlavní definiční charakteristiky, které jej odlišují od jiných typů marketingu. První je, že se pokouší poslat své sdělení přímo spotřebitelům, bez použití mezičlánku médií. Oslovuje je pak pomocí obchodního sdělení (direct mail, e-mail, telemarketing) spotřebitelům nebo podnikům, zpravidla nevyžádaným. Druhá vlastnost je to, že je zaměřen na měření výstupů a cílů

http://www.direkt-marketing.cz/his­torie-direkt-marketingu.php

Pepina7897

Dobrý den, direkt marketing je forma cílené a přímé komunikace se zákazníky, kdy oslovujete své stávající nebo potenciální zákazníky přímo, nejčastěji prostřednictvím emailů, direct mailů nebo telefonátů. Cílem je navázat s nimi užší vztah a motivovat je k nákupu. Proto jsem si pro svou firmu zařídila emailmarketing, aby byla zajištěna komunikace se zákazníky.