Co je to Dilleniaceae

Roste v Tropickém pásu nevím co to je za strom,nebo rostlinu.

Odpovědi
fortin

To je čeleď pokojových rostlin. Mívají žluté květy a jejich jméno je Hibbertia.

Jednodomé nebo výjimečně dvoudomé liány, keře a stromy (vzácně i byliny – Acrotrema) se střídavými nebo vzácně vstřícnými jednoduchými listy bez palistů. Čepel je celokrajná nebo zubatá, s peřenou žilnatinou zpravidla s větším množstvím paralelních postranních žilek. Květy jsou pravidelné, obvykle oboupohlavné, v úžlabních nebo koncových latách, svazečcích nebo thyrsech. Kališní a korunní lístky v počtu 3 až 5 (kalich výjimečně až 13). Tyčinek je mnoho. Gyneceum je svrchní, apokarpní až synkarpní, z 1 až 5 (20) plodolistů s 1 až mnoha vajíčky, s volnými čnělkami. Plodem je bobule, měchýřek, tobolka nebo nažka. Semena s olejnatým endospermem a malým embryem.

Čeleď zahrnuje 11 rodů a 300 až 400 druhů. Rozšíření je pantropické, na jižní polokouli s přesahem do teplého mírného pásu.

Nejtypičtějším stanovištěm jsou nížinné tropické lesy.