sonulik

co je to difuse?

mame si to pry zjistit na internetu prosim napis te mi to kratce co je ro kdyz se rekne difuse? :D

Odpovědi
Deli

Difuze je proces rozptylování se částic v prostoru.
Více si počteš zde:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Di­fuze

Michal Kole

Vzájemné mísení dvou materiálů.

Příklad: Svařování: Roztaví se 2 kovy a vzájemně se slijí a ještě se přidá tavný drát, který vyplní prostor mezi dvěma svařovanými materiály.

arygnoc

difúzia je doslova a dopísmena rozptyl, rozšírenie.
Vo fyzike platí, že každá hmota v priestore sa snaží tento priestor zaujať rovnomerne (s rovnakou koncentráciou).
Difúzia je jav, kedy sa táto hmota rozširuje, rozptyľuje z miesta väčšej koncentrácie do miesta s menšou koncentráciou (nie naopak).