Maggie.b

Co je to dharma?

Nejlepší odpověď
BEAES

Dharma je odvozeno od sanskrtského slovního kořene dhri, a znamená způsob bytí. Termínu musí být porozuměno v jeho metafyzickém významu, což je soulad s božským nebo tvořivým principem činným v individuu nebo v přírodě. Představuje individuální vnitřní zákon, který musí být následován, jestliže individuální život má být v souladu s přírodními zákony a univerzální podstatou bytí. Dharma je indický náboženský a filosofický termín, který se používá ve dvou významech:

Dharma ve významu nauka
Dharma ve významu jevů

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dhar­ma

Další odpovědi
poa.li

Podle mě je dharma cesta před námi a karma cesta za námi… (?)