veverisek

co je to depozitář

potřebuju do dejepisu do skoly

Odpovědi
alenka901

Depozitář je speciální místnost nebo celá budova, kde muzeum uchovává svoje sbírkové předměty.

V depozitáři by mělo být vytvořeno pro každý materiál ideální klima. Pokud je tohoto stavu dosaženo, může předmět v těchto podmínkách existovat, aniž by docházelo k jeho degradaci i bez dalšího zásahu člověka, nebo se jeho degradace zásadně zpomalí.

vice v odkaze

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/De­pozit%C3%A1%C5­%99

Dandi

Výklad:
depozitář

  1. ten, kdo převzal věc do úschovy, uschovatel;
  2. instituce, která přijímá věci do úschovy (šperky, peníze, cenné papíry);
  3. veřejnosti nepřístupný prostor k ukládání knih, sbírkových předmětů, ap.