akim11

Co je to cysta u ramenniho kloubu ??

Moji mamce se udelala z niceho nic /bez predesle bolesti/ bublina na rameni…mekka na dotek…dr.ortoped ji pry vytahl vodu.....jak se to udelalo a proc ?… diky za odpoved…

Nejlepší odpověď
kenyrts

Na RTG snímku rozvinuté glenohumerální artritidy je patrné snížení kloubní štěrbiny a objevení se erozí a cyst bez přítomnosti osteofytů a sklerotizace. Tyto změny jsou patrné zejména v horní a zadní části hlavice humeru – je však nutné připomenut, že se tento nález vyvíjí až po delší době (řadově měsíců) a je výsledkem rozsáhlých změn měkkých složek ramenního kloubu. Konečnými RTG projevy artritidy mohou být osteoartrotické změny nebo osteonekróza hlavice humeru.
RTG vyšetření neumožňují diagnostiku časné artritidy glenohumerálního skloubení a artrotické změny na RTG nevylučují současnou či předcházející glenohumerální artritidu!!!!